Kohinoor 933-116V-70B3 Timanttisormus valkokulta Estelle

SKU: 28467
Lahjapaketointi on tuotekohtainen. Mikäli haluat useamman tuotteen samaan lahjapakettiin, mainitsethan siitä lisätiedot-kohdassa kassallamme.
Tekstaten Tekstaten
Tekstaten
Vanessa Vanessa
Vanessa

Huom! Kaiverretuilla tuotteilla ei ole palautusoikeutta.

Koko-opas

Kohinoor 933-116V-70B3 Estelle on kaunis 14k valkokullasta valmistettu rivisormus. Sormukseen on uraistutettu 7 briljanttihiottua timanttia, joiden yhteispaino on 0,7 karaatia. Timanttien puhtaus on VS ja sormuksen rungon leveys on 3,2 mm. Klassinen Estelle-sormus on yhdisteltävissä mielesi mukaan. Korun on suunnitellut Assi Arnimaa ja se on valmistettu Suomessa. Kohinoor sormukset toimitetaan valmistajan alkuperäisessä rasiassa ja niille myönnetään vuoden takuu.

Tutustu myös muihin Kohinoor sormuksiin verkkokaupassamme.

Tehtaalta tilatuille sormuksille myönnetään vain vaihto-oikeus. Kaiverretuille sormuksille ei myönnetä palautus- eikä vaihto-oikeutta. Lisätietoa sormuksesta löydät alapuolelta tekniset tiedot -osiosta. Jos haluamaanne sormuskokoa ei ollut saatavilla, otathan yhteyttä asiakaspalveluumme.

SKU 28467
Kaiverrus 15
Brändi Kohinoor
Sormuksen tyyli Rivisormus
Metallin karaatit 14k
Mallisto Estelle
Sormuksen rungon leveys 3.9 mm
Kivien määrä 7
Kiven väri Kirkas
Timanttien määrä 7
Timanttien karaatit 7 x 0,10
Timanttien yhteispaino 0.7 ct
Timantin muoto Briljantti
Timantin väri Wesselton (kirkas)
Timanttien puhtaus VS
Kategoria Naisten korut
Kiven tyyppi Timantti
Korun tyyppi Sormukset
Materiaali Valkokulta
Väri Hopea
mpn 933-116V-70B3